ROLEX Datejust 41 mm, v. 2018
ROLEX Datejust 41 mm, v. 2018
Rolex on tunnettu maailmanlaajuisesti sveitsiläisen kellotaidon mestarina. Vuonna 1905 perustettu brändi edustaa korkeinta tarkkuutta ja laatua, yhdistäen huippuluokan teknologian klassiseen eleganssiin. Rolex-kellojen kestävyys ja luotettavuus tekevät niistä ikonisia luksustuotteita.
Myynnissä upea Rolex Datejust 41, joka tunnetaan harmaasta sunburst-taulustaan ja vihreistä roomalaisista numeroistaan – lempinimeltään “Wimbledon”. Nimi tulee Rolexille tärkeästä yhteistyöstä Wimbledonin legendaarisen tennisturnauksen kanssa, jossa merkki on toiminut virallisena ajanottajana vuodesta 1978. Taulun vihreä ja harmaa värimaailma heijastaa turnauksen tunnusvärejä ja tekee tästä mallista yhden halutuimmista Datejust-versioista.
Kellon 41 mm teräskuori ja Oyster-ranneke tarjoavat jämäkän ja mukavan istuvuuden. Automaattinen koneisto takaa erinomaisen tarkkuuden, ja safiirilasi yhdessä cyclops-suurennuslinssin kanssa helpottaa päivämäärän lukemista.
Rolex Datejust “Wimbledon” yhdistää perinteisen muotoilun ja modernin ilmeen tavalla, joka tekee siitä todellisen modernin klassikon. Se on kello, joka toimii yhtä hyvin arjessa kuin juhlatilaisuuksissa ja erottuu edukseen missä tahansa tilanteessa.
Kello on erinomaisessa kunnossa ja sisältää alkuperäisen Rolex-kotelon sekä huoltotodistuksen,
Condition : Like new / Almost like new
Material : Steel
10500,00 €
Ask more about productMultiple common and secure payment methods



Shipping is free for this product
Related products

We buy gold
We buy gold in all shapes, from gold jewelry to gold bars and scrap gold. We pay a competitive price according to the daily changing world market price. Gold trading with confidence since 1949.