LAPPONIA kaulakoru
LAPPONIA kaulakoru
Tämä harvinainen Björn Weckströmin suunnittelema kaulakoru on valmistettu Stockmannin 125-vuotisjuhlavuodenkunniaksi vuonna 1987. Koru kuuluu rajoitettuun, vain 125 kappaleen erään – ja tämä yksilö on numeroitu 84/125, mikä tekee siitä erityisen halutun keräilyharvinaisuuden.
Riipus, jonka korkeus on 40 mm, yhdistää Weckströmin tunnusomaisen veistoksellisen ilmeen hienostuneeseen materiaalivalintaan: 14 karaatin kulta ja platina luovat vahvan, arvokkaan kontrastin. Muotoilu on yhtä aikaa voimakas ja yksityiskohtainen – selkeä osoitus Weckströmin taiteellisesta visiosta ja Lapponian korkeasta käsityötaidosta.
Kaulakorun mukana tulee 42 cm pituinen ketju, joka asettuu kauniisti korostamaan näyttävää riipusta.
Jewelry Type : Necklace
Condition : Like new / Almost like new
Material : Yellow gold
1250,00 €
Ask more about productMultiple common and secure payment methods
Shipping is free for this product
Related products

We buy gold
We buy gold in all shapes, from gold jewelry to gold bars and scrap gold. We pay a competitive price according to the daily changing world market price. Gold trading with confidence since 1949.