Timanttisormus 0,95 ct
Timanttisormus 0,95 ct
Tämä sormus edustaa ajattoman timanttikorun ydintä: huolellisesti valitut kivet, tasapainoinen muotoilu ja kullan lämmin hehku muodostavat kokonaisuuden, joka kestää aikaa ja käyttöä. Keskikiveä korostava rakenne tekee sormuksesta selkeän ja arvokkaan, mutta sivutimantit tuovat siihen hienovaraista runsautta.
Sormus on valmistettu 14 karaatin keltakullasta. Sen keskipisteenä loistaa briljanttihiottu timantti, painoltaan 0,65 ct, väriltään Crystal ja puhtausluokaltaan vvs. Keskikiven erittäin hyvä hionta tuo esiin timantin kirkkauden ja elävän valon, joka kiinnittää katseen välittömästi.
Keskikiveä kehystävät sormuksen rungossa yhteensä kymmenen briljanttihiottua timanttia, joiden yhteispaino on 0,30 ct ja laatu W/si-p. Sivukivien hyvä hionta lisää sormukseen tasapainoista säihkettä ja syvyyttä ilman, että ne vievät huomiota pääkiveltä.
Sormuksen koko on 17,5 ja koonmuutos on tähän sormukseen mahdollinen sekä veloitukseton. Gemmologi on tutkinut timantin sormukseen istutettuna. Todistus (8531) sisältyy.
Ohjevähittäishinta (ovh.) 3 450 €
Huom! Vain osa valikoimastamme on esillä verkossa. Kutsumme sinut lämpimästi tutustumaan laajaan korukokoelmaamme liikkeessämme osoitteessa Aleksanterinkatu 50, Helsinki.
Jewelry Type : Ring
Condition : Like new / Almost like new
Material : Yellow gold
Tyyli : 1-timantti + sivutimantit
2650,00 €
Ask more about productMultiple common and secure payment methods
Resizing of this ring free of charge.
Shipping is free for this product
Related products

We buy gold
We buy gold in all shapes, from gold jewelry to gold bars and scrap gold. We pay a competitive price according to the daily changing world market price. Gold trading with confidence since 1949.